Arthur Lift

Arthur Lift olarak uzman kadromuz, eğitimli personelimiz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamayı ilke edindik. Hedefimiz; her zaman sektörde aranan, tercih edilen ve güvenilen bir firma olma özelliğimizi sürdürebilmektir.


Mimari yerleşim ve uygulama aşamasında müşavirlik, tasarım ve projelendirme hizmetleri 13 yıllık saha tecrübesi sayesinde kusursuzca sunulmaktadır.

Arthur Lift, talepler doğrultusunda, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği, TS EN 81-20, TS EN 81-70, TS EN 81-28 ve ilgili diğer Türk standartlarına uygun tasarlanan asansörlerin montajını yapmaktadır. Kaliteli ekipmanlar ile uzun ömürlü sistemler oluşturarak memnuniyeti en yüksek düzeyde tutmak öncelikli hedefimizdir.

Revizyon Hizmetleri

Bir asansör için revizyon, kısaca tesisatın temel özelliklerinin yeterlilik oranında değiştirilmesi ve kullanılan teçhizatın teknik açıdan yükseltilmesi anlamına gelmektedir. Asansör revizyonunda temel amaçlar;


• Asansör güvenliği
• Asansör yönetmeliklerine ve kanuni standartlara uygunluk sağlanması
• Asansör performansının ve verimliliğinin artırılması
• Asansör yedek parça bulunabilirliği
• Gayrimenkul değeri artışı
olarak sıralanabilir.


Eğer binanızda bulunan asansör sistemini modernize ettirmeyi planlıyor iseniz, eski asansörlerin mutlaka proje bazında incelenmesi gerekmektedir. Asansörün kendi maliyeti ile modernizasyon maliyeti dengesi arasında dengesizlik var ise tam modernizasyon (komple yenileme) tercih edilmelidir. Diğer bir yandan binada kullanılan asansörün risk oranı yüksek ise maliyet her zaman ikinci planda yer almalıdır.

Servis Hizmetleri

Arthur Lift olarak, mevcut asansörlerinizin periyodik bakım hizmetini yerine getirmekteyiz. Asansör planlı ve sistematik olarak bakım sorumlusu tarafından asansör bakım takip listesi ile takip edilerek, ayda bir kez periyodik kontrolünü yapılması sağlanır.


Asansörün çalışır vaziyette bulundurulması için yetkili bakım personeli tarafından; temizlik, yağlama, ayar, muayene ve deneyler yapılır. Bakım formunda muayene detayları belirtilmektedir.


Bakım sorumlusu, bakım sırasında özel uyarı ikaz levhaları ile tesisin güvenliğini sağlar.